Капітальний ремонт готелю “Rixos” розташованого в м. Трускавець, Львівської обл.
Комплекс басейнівготелю“Rixos”був зданий в експлуатацію в листопаді 2005р. На протязі п’яти місячного терміну експлуатації виявлено ряд помилок, котрі унеможливили подальшу експлуатацію об’єкту. В травні 2006р. група працівників Інституту Будівництва Львівської політехніки виконала обстеження об’єкту підтверджуючи численні проектні і виробничі помилки. В статті представлено обсяг руйнувань і технології ремонту матеріалами фірми “SCHOMBURG” i “S&P Reinforcement”. Вибір способу ремонту цього типу об’єктів є завжди складною проблемою. Для цього також є особливо важливим аналіз на етапі проектування, а матеріали, що використовуються повинні бути характеризуватись високою якістю, довговічністю і параметрами, які дадуть можливість подальшої довготривалої експлуатації об’єкту відповідно до призначення.
1.Вступ
Будівництво даного об'єкту проводилося в період 2004-2005 р. згідно розробленого проекту фірмою Engineering&ConsultіntLtd "MuratSivka" (Туреччина) з прив'язкою до місцевості Волинської філією "Діпромісто" [1].
Введення в експлуатацію будівлі готельного комплексу стався наприкінці 2005 року. У процесі проведення обстежень конструкцій басейну встановлено, що за порівняно короткий період експлуатації (до 5 місяців) в деяких конструкціях з'явилися тріщини різного характеру, а також утворилися місця протікань по всьому периметру цих конструкцій (див. рис.1,c,f).
Слід зауважити, що значна кількість тріщин, як вертикальних, так і похилих має ширину розкриття і довжину розвитку більше допустимої нормативними документами.
Перекриття басейну - залізобетонні монолітні плити з перехресною ребристою системою просторової роботи. При проведенні обстеження було встановлено клас бетону конструкцій з використанням молотків Шмітта і Кашкарова, а також їх армування з використанням ультразвукового методу [2]. Результати цих досліджень дозволяють стверджувати, що використаний бетон відповідає проектним рішенням: плити перекриття В35... В45, балки перекриття - В25...В45 в нижніх зонах конструкцій, однак, у верхніх зонах цих же конструкцій клас бетону не відповідав проектним рішенням. У цих місцях його величина становила В12...В20, тобто бетон був виготовлений з технічними порушеннями.
Неякісне виконання будівельних робіт та помилки проектування породили значну кількість недоліків, а саме:
- невірно виконаний переливний лоток, профілювання геометрії якого досягалося кладкою з щілевидної цегли з подальшим оштукатуренням;
- відсутність деформаційного шва між басейном і пляжем створювало цілий ряд протікань, блокування яких втрачало сенс (див. рис 1, а, f)
- невірно закладені випуски всіх існуючих труб, що призвело до появи зон протікань (182 шт.);
- неякісно виконана гідроізоляція чаші басейну, а також переливного лотка, що призвело до кородування бетону та арматури (див. рис.1 g,h). Як видно з перерахованих дефектів, основним фактором пошкодження конструкцій є їх постійне замокання і як наслідок корозія бетону та арматури.
Процеси корозії бетону спостерігалися в нижній частині поверхні плити перекриття басейну, як результат виконання неякісної гідроізоляції, що спричинило за собою відставання облицювальної плитки, див. рис. 1,а. Ці процеси змінили (знизили) фізико-механічні особливості (характеристики) бетону плит перекриття, що в свою чергу, призвело до утворення тріщин в розтягнутій зоні залізобетонних конструкцій.
В ході проведення обстеження спостерігаються місця з порушенням технології укладання бетонної суміші (недостатнє вібрування, витік цементного молока іт.д.), в результаті чого в окремих місцях плит перекриття бетон не відповідає проектному класу і структура його змінена.
Вищеперелічені причини деструкції бетону плит перекриття поширюються і на залізобетонні балки перехресно-ребристої системи.
Для отримання повної версії статті необхідно сконтактуватись з автором.