Застосування ін’єкційних технологій

Проблеми безпечної експлуатації кам'яних і залізобетонних конструкцій виникли багато століть назад з появою перших штучних споруд. Нині проблеми надійності інженерних споруд стоять як ніколи гостро. Найчастіше від безаварійної експлуатації однієї споруди залежить комплексний розвиток цілого промислового підприємства або інфраструктури окремого регіону.

На жаль, більшість споруд, побудованих в 60-ті і 70-ті роки, практично виробили свій експлуатаційний ресурс, а виведення їх з експлуатації і заміна неможливі з економічних причин. Тому все більше місце на ринку будівельних послуг займають нові технології ремонту, відновлення та зміцнення старих споруд. Слід зазначити, що при будівництві нових об'єктів, для збільшення експлуатаційного ресурсу і підвищення надійності конструкцій, почали впроваджуватися нові технології та матеріали. В даний час розроблено багато методів зміцнення кам’яних  і бетонних споруд. Одним з перспективних та високоефективних методів є технологія ін'єктування та імпрегнування в пористу структуру споруди спеціальних складів які, зазнаючи певних змін після введення, підвищують цілий ряд експлуатаційно-технічних характеристик При виборі того або іншого матеріалу для ін'єктування слід об'єктивно враховувати велику кількість технічних умов для конкретного об'єкта. У даному каталозі мова піде про полімерні гідро активні  матеріали  різних іноземних фірм, затвердіння яких відбувається за рахунок взаємодії з природною  вологою, в результаті чого утворюється полімер, обсяг твердої фази якого в 3-20 разів більше об'єму рідкої фази вихідних реагентів. Тобто відбувається заповнення тріщин, швів, порожнеч і ущільнення пористого простору в структурі матеріалу. Загальним результатом застосування такої технології є збільшення міцнісних характеристик і зменшення та ліквідація проникнення вологи. Це обумовлює цільове застосування таких матеріалів – гідроізоляційний захист і відновлення міцнісних показників конструкцій споруд. Найкращих результатів можна досягти тільки при використанні спеціальних інструментів і технічного обладнання. В першу чергу це насоси, система трубопроводів, запірна та контролююча апаратура, ін'єкційні пакери. Пакери  називаються пристосування, які монтуються в ін'єкційному отворі (шпурі) або на поверхні конструкції для подальшого приєднання до них системи трубопроводів і введення гідроактивного  матеріалу в конструкцію і дефектні ділянки. Для кожного конкретного випадку підбирається власний набір пристосувань для ін'єктування (шланги, пакера, ін'єктори, запірна арматура, насоси і т.д.) з метою найбільш ефективного застосування гідроактивного матеріалу.

Принципова технологічна схема при ін'єктуванні виглядає так:

    • Виявлення і підготовка місць ін'єктування;
    • Влаштування  ін'єкційних отворів - шпурів і установка пакерів;
    • Підготовка робочого складу і перевірка системи технологічних трубопроводів в зборі;
    • Ін'єктування при постійному контролі зміни тиску і витрати;
    • Очищення інструменту.

Поряд з матеріалами для зміцнення конструкцій, застосовуючи подібні технології  ін'єктування, можливе використання інших складів, наприклад: на полімерній основі (епоксидних олігомерів, амінів, акрилатів, поліефірів) і на мінеральній основі (спеціальних цементів з тонкомолотими добавками). Для таких випадків принципова технологічна схема залишається такою ж, тільки змінюються деякі технологічні особливості. Насамкінець варто зазначити, що при розгляді ін'єкційних матеріалів та технологій не ставилося завдання докладного розгляду технологічних особливостей застосування конкретних матеріалів, оскільки це достатньо велика тема. Вся технічна і спеціальна інформація по застосуванню матеріалів  легко може бути отримана в офіційних представників  виробників даних матеріалів.

Гідроізоляція та посилення будівельних конструкцій ін’єкційним способом

Ін΄єктування сухих тріщин в щільно армованому залізобетоні

Проблема: - Тріщини в несучому залізобетоні призводять до зниження несучої здатності конструкції.
Рішення та матеріали: - Склеювання сухих тріщин епоксидними смолами із застосуванням ін'єкційного обладнання. 

Ін’єктування вологих тріщин з активними протічками

Проблема: Вологі тріщини та активні протічки в бетонній конструкції.
Рішення та матеріали:  Герметизація вологих тріщин поліуретановою піною + смолою.

Герметизація робочих швів

Проблема: Вологі тріщини та активні протічки в стиках бетонних конструкцій.
Рішення та матеріали:  Герметизація стиків поліуретановою піною + смолою.

Герметизація деформаційних швів, вводів комунікацій

Проблема: Протікання деформаційних швів  конструкцій.
Рішення та матеріали:  При влаштуванні та гідроізоляції деформаційних швів повинні застосовуватись еластичні матеріали з відмінною адгезією до бетону, які б дозволили конструкції рухатися, не пошкоджуючи при цьому ущільнення шва.

Створення зовнішньої гідроізоляції конструкції

Проблема: Фільтрація (просочування вологи) крізь бетонну стіну підвалу.
Рішення та матеріали:  Створення протифільтраційної еластичної завіси за конструкцією шляхом ін'єктуванняакрилатних  гелів.

Ін’єктування в кам’яну чи цегляну кладку

Проблема: Висока пористість конструкцій з кладки підвищує ризик проникнення вологи та руйнування конструкцій при відсутності, старінні чи ушкодженні зовнішньої гідроізоляції.
Рішення та матеріали:  Гідроізоляція та зміцнення стін з кладки ін'єкційними методами з використанням акрилового гелю.

Ін’єктування в порожнини конструкцій цементних суспензій

Проблема: Порожнини в конструкції призводять до зниження щільності та міцності,  перевитрат основних гідроактивних матеріалів при виконанні ін'єкцій.
Рішення та матеріали: нагнітання під тиском в конструкцію мінеральних (цементнопохідних) матеріалів.

Усі вищенаведені способи робіт можуть бути виконані без необхідності зовнішніх земляних робіт.
Ми володіємоусіма вище приведеними технологіями робіт, обладнанням, кваліфікованими робітниками з багаторічним досвідом.

Офіційний представник